Україна виграла ряд справ у європейському суді з прав людини, які вимагали сплати великих фінансових компенсацій

Серед переліку справ, виграних Україною у Європейському суді з прав людини у жовтні – листопаді 2013 року, є кілька тих, які вимагали від уряду сплати суттєвих фінансових компенсацій.

Система надання правової допомоги працює досить ефективно

- Сьогодні можна зробити висновок, що система надання правової допомоги з боку адвокатів, гарантованих державою, працює досить ефективно. Є декілька десятків виправдувальних вироків – тих, які стали результатом роботи наших адвокатів. Є значна кількість випадків, коли особа звільнилася від кримінальної відповідальності, коли на це були підстави, також – коли

16 листопада – міжнародний день толерантності

18 листопада Україна відзначає Міжнародний день толерантності. З метою удосконалення правових механізмів запобігання та протидії дискримінації в Україні Міністерством юстиції у поточному році розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».

16 листопада – міжнародний день толерантності

18 листопада Україна відзначає Міжнародний день толерантності.

З метою удосконалення правових механізмів запобігання та протидії дискримінації в Україні Міністерством юстиції у поточному році розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Зазначений проект Закону розроблено з урахуванням міжнародних стандартів та рекомендацій у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, а також низки зауважень до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», висловлених експертами Європейського Союзу та Ради Європи, зокрема, щодо визначення термінів, які вживаються у цьому Законі; розширення переліку ознак, за якими забороняється дискримінація; сфери дії Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»; форм дискримінації; повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити врахування в Законі України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» міжнародних стандартів та рекомендацій у сфері захисту прав та свобод людини і громадянина, а також узгодити законодавчі акти України з положеннями зазначеного Закону.

За результатами засідання, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, у березні поточного року прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект у першому читанні за основу.

Також варто зазначити, Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» в нашій державі запроваджено проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Зокрема, обов’язковій експертизі підлягають проекти законів України, акти Президента України, інші нормативно-правові акти, що розробляються Кабінетом Міністрів України, центральними та місцевими органами виконавчої влади.

З метою розвитку наведених законодавчих положень прийнято Урядову постанову від 30 січня 2013 року № 61 «Питання проведення антидискримінаційної експертизи та громадської антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів», якою затверджено Порядок проведення органами виконавчої влади антидискримінаційної експертизи проектів нормативно-правових актів.